Architektura krajobrazu
Green Square
Biuro: 530 907 420
517 793 739

Stawy kąpielowe, baseny naturalne - projektowanie i realizacja

Stawy kąpielowe połączenie ekologicznego basenu z naturalnym zbiornikiem wodnym oczyszczanym biologicznie.

  • Budowa stawów Kraków
  • Zakładanie ogrodów Kraków

Basen koło domu? To już przeszłość...

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się stawy kąpielowe, będące połączeniem tradycyjnego stawu czy też oczka wodnego z basenem. Teraz już nie musisz nigdzie wyjeżdżać, aby wypocząć nad wodą, tracąc czas na podróż, stanie w korkach, czekanie na odprawę na lotnisku. Nie musisz wstawać skoro świt, aby zająć miejsce na plaży, czy też przepychać się między tłumem ludzi w zgiełku i hałasie. Idealne miejsce na relaks możesz mieć w swoim ogrodzie. W ciszy i spokoju, słuchając ulubionej muzyki, możesz odprężyć się w swojej osobistej strefie wellness. Dzięki ogromnej liczbie i różnorodności rozwiązań, możliwe jest wykonanie takiego stawu kąpielowego, które nie tylko idealnie wpasuje się wyglądem w określony obszar, ale również wpłynie pozytywnie na jego wygląd i stanie się użyteczny dla domowników.

Co to jest staw kąpielowy (basen naturalny)?

Staw kąpielowy to połączenia basenu z naturalnym zbiornikiem wodnym oczyszczanym biologicznie. Dzieli się on na trzy części: strefę wody regeneracyjnej z roślinnością, strefę wody głębokiej do pływania oraz komorę filtracji biologicznej. W odróżnieniu od basenu, dzięki odpowiednio dobranej filtracji, nie wymaga on stosowania środków chemicznych i jest tańszy w utrzymaniu. Dodatkowo w sezonie zimowym staw kąpielowy, może także służyć rekreacji, ponieważ zamienia się w lodowisko.

Specjalnie dla Ciebie możemy nadać mu Twój indywidualny charakter i sprawić, abyś w swym najbliższym otoczeniu czuł się jak na najwspanialszych wczasach. Twój staw kąpielowy może być wyjątkowy i niepowtarzalny, ponieważ dobieramy kształt i wygląd do Twoich potrzeb. Podgrzewane leżanki ceramiczne dopasowane specjalnie do Ciebie sprawią, że Twoja oaza relaksu będzie w pełni komfortowa, a chłodne wieczory staną się cieplejsze. Naturalny basen to wysokie walory estetyczne – prezentuje się pięknie i dlatego coraz częściej zastępuje w przydomowych ogrodach sztuczny zbiornik. Otoczenie okazałych kamieni i zróżnicowanej roślinności sprawia, że akwen tego rodzaju wygląda na naturalny, a czysta, filtrowana woda, pozwala na zażywanie w nim kojących kąpieli.

Baseny naturalne to również alternatywa dla osób uczulonych na chlor. Dzięki swojej technologii staw kąpielowy nie wymaga używania jakiejkolwiek chemii, więc nie uczula. Woda ze stawu przechodzi przez poszczególne moduły filtracyjne tj. separator dużych zanieczyszczeń, moduł filtracyjno-gąbkowy, moduł wiążący fosforan. Dodatkowo, aby pozbyć się glonów, zielenicy i bakterii, woda przepływa przez specjalne promieniowanie świetlne we wnętrzu lampy UVC. Jest również doskonałą alternatywą dla osób, dla których ważna jest cena – nie są rozwiązaniami bardzo kosztownymi i stanowią doskonała inwestycję na wiele lat.

Całą technologię filtracyjną stawu kąpielowego wykonujemy na profesjonalnych produktach firmy OASE, która gwarantuje wysoką jakość i niezawodne działanie przez długie lata. Hydroizolacja basenu naturalnego wykonywana jest za pomocą geomembrany EPDM (folia EPDM)

Kompleksowa obsługa

Posiadając bogate doświadczenie w wykonywaniu prac ziemnych, murarskich oraz uszczelnianiu, jesteśmy w stanie stworzyć rozwiązanie w stu procentach dopasowane do Twoich potrzeb. Wykonamy projekt, dobierzemy odpowiednie materiały i w ustalonym terminie wykonamy wszelkie prace, dzięki czemu w niedługim czasie będziesz mógł cieszyć się własną, naturalną pływalnią. Zadbamy o każdy detal, tworząc rozwiązanie niepowtarzalne i spełniające oczekiwania najbardziej wymagających osób. Zadbamy też o to, aby cena była dla Państwa odpowiednia.

Zobacz nasze realizacje

Dlaczego projektowanie ogrodów?

Systemy nawadniania Rzeszów
  • wizualizacja ogrodu w 3D
  • projektowanie i pielęgnacja ogrodu
  • indywidualny charakter ogrodu
  • profesjonalizm w działaniu

Projektując ogród warto pamiętać:

  • wkomponowaniu ogrodu do danego otoczenia
  • użyteczności i estetyce ogrodu
  • indywidualnych potrzebach nas samych

Opinie naszych klientów

Nasi partnerzy