Architektura krajobrazu
Green square
Biuro: 530 907 420
517 793 739

Projektowanie ogrodów w 3D

Projektowanie i pielęgnacja ogrodów.

Masz działkę i nie wiesz jak ją zagospodarować? Chętnie pomożemy. Projektujemy ogrody wraz z trójwymiarowymi wizualizacjami ogrodu w 3D, abyś mógł zobaczyć efekt końcowy zanim jeszcze zostanie on zrealizowany. Projektowanie i pielęgnacja ogrodów oparta jest na naszym kierunkowym doświadczeniu. Dlatego też projektujemy, zakładamy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością dbając o każdy szczegół.

Masz pomysł, ale nie potrafisz go złożyć w całość? Nasi fachowi projektanci doradzą Ci jak zaprojektować, pielęgnować i podzielić Twój ogród na poszczególne strefy oraz udzielą cennych porad i wskazówek, w którym miejscu w Twoim ogrodzie będzie można swobodnie się zrelaksować, a gdzie postawić plac zabaw dla dzieci czy też warzywniak. Zapoznamy Cię również z ofertą materiałów używanych do wykonania ogrodu tj. żwiry, kamienie, deski tarasowe, systemy nawadniania, geomembrana EPDM służąca do hydroizolacji, roślinność i wiele innych… Podczas projektowania zwracamy uwagę na to, aby ogród był jak najbardziej użyteczny i bezproblemowy. Można to osiągnąć dzięki uporządkowanym rabatom, oddzielonym trawnikom czy też automatycznym systemom nawadniania.

Projektowane przez nas ogrody wyróżniają się tym, iż mają indywidualny charakter, dopasowany do potrzeb klienta. Stosujemy zróżnicowane materiały w zależności od upodobań klienta pamiętając o wpasowaniu ich w otoczenie. Młody oraz pełen świeżych pomysłów zespół projektowy sprosta każdemu wyzwaniu. Dzięki uczestnictwu w szkoleniach, targach oraz śledzeniu nowinek technologicznych związanych z architekturą krajobrazu jesteśmy na bieżąco z trendami panującymi w danym sezonie.

Pamiętaj, że projektowanie ogrodu też wymaga czasu, więc najlepiej zamówić go w okresie jesienno-zimowym, aby na wiosnę zająć się jego realizacją.

Projektowanie ogrodu wymaga przede wszystkim dobrego planu. Projekt ogrodu, w którym będziemy mogli spędzać wolny czas i odpoczywać, jest bardzo ważny. Aby nasz ogród wyglądał ładnie i był funkcjonalny, warto zaplanować etapy urządzania ogrodu. Warto pamiętać, że ochrona roślin to dość istotny rozdział pielęgnacji ogrodów, bowiem od jej skuteczności zależy żywotność naszych roślin.

Etapy projektowania ogrodu

Przebieg procesu projektowania ogrodów:

 • zgłoszenie się inwestora i ustalenie terminu wizyty w miejscu, w którym ma powstać projektowany ogród czy też inna inwestycja,
 • rozmowa z inwestorem na temat planowanej inwestycji, zapoznanie się z potrzebami i wymaganiami klienta odnośnie projektu ogrodu lub terenu zieleni,
 • wykonanie na działce mapki do celów projektowych, przeprowadzenie szczegółowej inwentaryzacji terenu (korzystamy też z mapy sytuacyjno-wysokościowej działki i nanosimy na nią brakujące elementy), dokonanie pomiarów kwasowości i struktury gleby oraz jej nasłonecznienia,
 • wykonanie po pierwszej wizycie na działce wstępnej koncepcji projektowanego ogrodu w naszym biurze projektowym,
 • omówienie z inwestorem powstałej koncepcji i naniesienie ewentualnych poprawek do projektu końcowego, przedstawienie propozycji materiałów użytych w projektowanym ogrodzie,
 • wykonanie pełnego projektu ogrodu wraz z wizualizacją 3D i detalem architektonicznym, będącego podstawą do późniejszej realizacji ogrodu przez naszą lub inną firmę oraz podstawą do wyceny danej inwestycji.

 

Zobacz nasze realizacje

Dlaczego projektowanie ogrodów?

Systemy nawadniania Rzeszów
 • wizualizacja ogrodu w 3D
 • projektowanie i pielęgnacja ogrodu
 • indywidualny charakter ogrodu
 • profesjonalizm w działaniu

Projektując ogród warto pamiętać:

 • wkomponowaniu ogrodu do danego otoczenia
 • użyteczności i estetyce ogrodu
 • indywidualnych potrzebach nas samych

Opinie naszych klientów

Nasi partnerzy